İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konuklarda 5 bin ağaç toprakla buluştu

Sarayönü Konuklar Tarım İşletmesi Müdürlüğü, “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlatılan 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması etkinlikleri katkıda bulunarak ağaçlandırma çalışmalarına destek verdi.

Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında işletmenin Gözlü yolundaki bademlik mevkiine Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle birlikte 5 bin adet fidan dikildi. Etkinliğe Konuklar Tarım İşletmesi Müdür Ali Odabaşı, Selçuk Üniversitesi Sarayönü Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri, işletme personel ve öğrenciler katıldı.

Ağaçlandırma çalışmalarının önemine dikkat çeken ve her yıl gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarıyla işletme yeni yeşil alanlar kazandırıldığını kaydeden Konuklar Tarım İşletmesi Müdürü Ali Odabaşı, “İşletmemiz içerisinde yıllardır yeşil kuşak oluşturarak rüzgar erozyonu ile mücadele etmek aynı zamanda süne ile biyolojik mücadele için fidan dikimleri gerçekleştirilir. Bu yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayesinde ilan edilen ağaçlandırma seferberliği kapsamında 11 Kasım’da saat 11:11’de 5 bin fidanın dikimini Sarayönü Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdik. Toplamda 2 bin sedir çamı ile 3 bin badem fidanını toprakla buluşturduk.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir