İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kızılay’dan kurban bağışına davet

Türk Kızılayı Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, on iki yıldır vekaletle kurban kesim kampanyası düzenleyen Kızılay’ın bu yılki kampanyası için de hayırseverlere çağrıda bulunuldu.

Kızılay’ın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyasının 2020 yılında da devam ettiğini belirten Kızılay Temsilcisi Turan, “Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı içinde değil, yıl boyu ete kavuşacak. Kızılay Modeli sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek.” dedi.

Çok hassas ve itinalı davranıldığını kaydeden Turan, “Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu veterinerleri tarafından seçilerek kurumun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Hayırseverler, yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 1050 lira öderken, yurt dışı kurban vekalet bedeli için 850 lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekaletlerini verebilecekler.” şeklinde konuştu.

 

Kurban bağışı artmalı

Türk Kızılayı Sarayönü Temsilciliğinin birçok faaliyette dereceye girmesine rağmen kurban bağışı konusunda bir hayli gerilerde olduğunu hatırlatan Turan, şöyle konuştu: “ilçe merkezi ve mahalle muhtarlarına bilgi ve destek amacıyla kurban kampanyasına destek yazıları gönderilmiştir. Kurban vekaleti konusunda en güvenilir kurum olan Türk Kızılayı, bu işi dini vecibelere uygun şekilde yapmaktadır. İlçe halkımızın bu konuda desteklerini bekliyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir