İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kış bereketi yaşandı

Sarayönü’nde 15 Şubat gecesi başlayan ve iki gün boyunca etkili olan kar yağışı, vatandaşları sevindirdi. Uzun süredir beklenen kar bereketinin gelmesi ile birlikte çiftçiler de rahat bir nefes aldı. Kar yağışı ile birlikte Sarayönü Belediyesi kar temizle ekipleri seferber olurken, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ilçenin tüm yolları açıldı.

İlçedeki kar yağışı 15-20 cm bulurken hafta boyunca dondurucu soğuklar da etkili oldu. Hava sıcaklıkları gündüz dahi sıfırın altında seyredenken gece eksi 18 dereceyi buldu.

 

Sarayönü’nde, hayat geçtiğimiz hafta kar yağışı ile başladı. Salı günü şiddetini arttıran kar yağışı, yer yer 15-20 santimetreyi bulurken, ilçenin yüksek kesimlerdeki mahallelerinde yağış daha yoğun şekilde gerçekleşti..

Kar yağışı ile birlikte çevre beyaz örtüyle kaplanırken çevrede kartpostallık görüntüler oluştu. Karın sevincini en fazla yaşayan yine çocuklar oldu. Vatandaşlar da kar yağışının bereket olduğunu belirterek, “ilçemize, çiftçimize hayırlı olsun. Kış bu sene geçtiğimiz yıl kadar etkili olmasa şükürler olsun beklediğimiz kar son zamanlarda geldi. İnşallah hayırlısı ile bereket yağmaya devam eder” şeklinde yorumladı.

Kar yağışının ardından soğuk havanın etkisini artırdığı ilçemizde, hava sıcaklığı gece sıfırın altında 18 dereceye kadar düştü.

 

Çocuklar tadını çıkardı

Karın sevincini her zamanki gibi yine en fazla çocuklar yaşadı. Karla uyanan çocuklar sevinçle sokağa çıktı. Şapka ve eldivenlerini giyen çocuklar sokağa çıkarak, kar topu savaşı yaptı, kardan adamlar yaptı ve kızakla kaydı.

 

Güzel görüntüler oluştu

Karla birlikte Sarayönü’nün birçok yerinde kartpostallık görüntüler oluştu. Güzel görüntülere şahit olan vatandaşlar telefon ve fotoğraf makineleri ile eşsiz görüntüleri ölümsüzleştirdi. Karla kaplı cadde ve ağaçların güzelliği objektiflere yansıdı. Vatandaşlar ilçenin çeşitli bölgelerinden kar manzaralarını fotoğraflayarak sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaştı.

 

En çok çiftçi sevindi

Geçtiğimiz hafta yağan kar nedeniyle yeni sezona umutla baktığını belirten çiftçiler, “Güzel yağış düştü. Kar yorganını bekliyorduk. Geçen haftalarda görülen yumuşak hava nedeniyle çıkışlar güzel şekilde tamamlanarak hububat istenen boyuta ulaştı. Son günlerde yağan kar da altın değerinde oldu. Bu yağış yer altı sularını da besleyecek.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.