İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaymakam Okay, Konya’ya atandı

 

Sarayönü Kaymakamı Abdulkadir Okay, vali yardımcısı göreviyle Konya Valiliğine atandı. Perşembe günü yeni görevine başlayan Okay, tayin dönemine kadar geçici görevlendirme ile görev yapacak. Yeni bir atama yapılıncaya kadar Sarayönü Kaymakamlığı’na Altınekin veya Kadınhanı Kaymakamı vekalet edecek.

 

Sarayönü Kaymakamı Abdulkadir Okay, geçici görevlendirme ile Konya Valili’ne Vali yardımcısı olarak atandı. Perşembe günü Sarayönü’nden ayrılan Kaymakam Abdulkadir Okay, Cuma günü Konya’daki yeni görevine başladı.

2019 Ağustos ayından beri Sarayönü’nde görev yapan Kaymakam Okay’ın bu ani ataması ilçede üzüntüyle karşılandı. Samimiyeti ve mütevazi yapısıyla ilçede her kesimin sevgisini kazanan Kaymakam Okay, görev süresi içerisinde önemli çalışmalara imza attı.

Sarayönü’ne yeni kaymakam atanıncaya kadar, Altınekin veya Kadınhanı Kaymakamı vekalet edecek.

 

Abdülkadir Okay kimdir?

1979’da Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde doğdu.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

2004 yılında Maliye Bakanlığı’nda denetmen olarak çalışma hayatına başladı. 2007 yılında Edirne Kaymakam adayı olarak Mülki İdare sınıfına geçti. Sırasıyla Gaziantep’in Karkamış, Edirne’nin Meriç ve Enez, Sakarya’nın Kaynarca ilçelerinde kaymakamlık vekilliklerini yaptı.

2009 yılında bir yıl süreli olarak Amerika Birleşik Devletleri University Of Central Florida Üniversitesinde yabancı dil ve liderlik programına katıldı. Akabinde Gaziantep’in Nurdağı ile Ardahan’ın Hanak ilçelerinde kaymakamlık, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde kaymakamlık görevinin ardından Muş Vali Yardımcılığı görevine getirilen Okay 2019 Ağustos ayında Sarayönü Kaymakamı olarak atandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.