İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kan bağışı seferberliğine davet

Türk Kızılayı Sarayönü Temsilciliği tarafından çarşamba ve perşembe günleri kan bağışı seferberliği düzenlenecek. Türk Kızılayı Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan, 16-17 Ocak 2019 tarihlerinde ilçede kan bağışı seferberliği ilan edildiğini söyledi.

İnsan ihtiyacı olan kanın karşılanması için gönüllü, güvenli ve düzenli kan bağışı programını 2005 yılından itibaren başarıyla yürüten Türk Kızılayı, hastanelerde tedavi gören hastalara kan ulaştırmaya devam ediyor. Kızılay kan alma tırı 16-17 Ocak 2019 günleri Sarayönü’ne gelerek Sarayönü Hükümet Konağı önünde vatandaşların kan bağışlarını kabul edecek.

Kızılay kan alma tırının16-17 Ocak çarşamba ve perşembe günü bağışları kabul etmek için Sarayönü’ne geleceğini duyuran Türk Kızılayı Sarayönü Temsilcisi Halil İbrahim Turan yaptığı açıklamada, “Yeni doğan ve kanın değişmesi için kana ihtiyacı olan bebeklerimiz, hayatları boyunca kan ve kan ürünlerine ihtiyacı olan Hemofili’li ve Talasemi’li hastalarımız, ameliyat olacak insanlarımız veya trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler yarımcı olabilirsiniz. Çünkü kan yapay olarak üretilemeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır” dedi.
Turan, “İlçe merkezimizde ve tüm mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı, tüm kurum amirlerimizi, mahalle muhtarlarımızı, tüm esnaflarımızı, erkeği, kadını, yaşlısı genciyle bu seferberliğe katılmaya davet ediyoruz. Bir ünite kan 3 can kurtarır. Kanın tek kaynağı insandır. Kan bağışında bulunacak vatandaşlarımızın resimli ve resmi bir kimlik belgesi (ehliyet, nüfus cüzdanı, vb) ibraz etmeleri, kayıtların doğru ve güvenli olması açısından zorunludur” ifadelerini kullandı.

Sarayönülü vatandaşların kan bağışı konusunda bilinçli olduğu vurgusunu yapan Turan, Kızılay kan alma tırının 16-17 Ocak’ta Sarayönü Hükümet Konağı önünde sabahtan akşama kadar bağışları kabul edeceğini belirtti. Kan bağışının yanı sıra açılır/kapanır sistemli tır dorsesinden kan bağışı spotu, duyuru ve müzik yayınları da yapılacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir