İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jandarma uygunsuz motosikletleri topladı

Sarayönü’ne bağlı mahallelerde tescilsiz motosiklet kullanımının artmasına bağlı olarak Sarayönü İlçe Jandarma Komutanlığı uygulamalarını arttırdı. Daha önce sürücüleri uyaran jandarma ekipleri, geçtiğimiz günlerde tescilsiz olarak trafiğe çıkan motosikletleri topladı. Gerçekleştirilen uygulamada tescilsiz 24 motosiklet yakalanarak trafikten men edildi.

Sarayönü İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Zaman zaman kazaların meydana gelmesi herkes gibi bizleri de üzmektedir. Trafik kurallarına uyulması son derece önemlidir. Kurallara riayet etmediğimizde hem kendi canımızı, hem de karşıdaki sürücünün ve yayaların canını tehlikeye atmış oluyoruz. Güvenli bir trafik sisteminin oluşturulabilmesi için, trafiğin aktif unsurlarından olan sürücü hatalarının önlenmesi önem arz etmektedir.” denildi.

Kurallara riayet edilmesinin altı çizilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İlçemizde motosikletlerin birçoğu ehliyetsiz, plakasız, kasksız kullanılıyor. Modifiye edilip kullanılıyor. Taktıkları egzozlarla çevreyi rahatsız ediyor. Motosiklette olmazsa olmaz ön önemli ayrıntı kaskın takılmasıdır. Kask motosiklet sürücülerinin kullanması gereken koruyucu ekipmanların en başında gelmektedir. Bilinçli sürücüler kısa mesafelerde dahi kask takmaktadırlar.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir