İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jandarma 528 olaya baktı

Sarayönü İlçe Jandarma Komutanlığı, 2018 yılı içerisinde suç işleyen ve işleme eğiliminde olan şahıslara göz açtırmadı. Suçlulara karşı yürüttüğü etkin mücadele ile birçok olayı aydınlatan jandarma ekipleri suçluları adalete teslim ederek ilçede huzur ortamının bozulmasına izin vermedi.

2018 yılı içerisinde Jandarma bölgesinde 528 olay meydana geldi. Bu olayların 270’ini asayiş olayları, geriye kalanını takibi gerektiren olaylar oluşturdu.

Taşra mahallelerde meydana gelen asayiş olaylarını çözen jandarma, failleri adalet önüne çıkardı. Birçok yasadışı olaya engel olan bunun yanı sıra mağdur vatandaşların hakkını korumak için mücadele ederek suçluları adalete teslim eden İlçe Jandarma Komutanlığı, son on yıl içerisinde 3 bin 500 kadar olay ile ilgilendi.
Jandarma bölgesinde 2018 yılı içerisinde 42 olayla, en çok kasten yaralama olayı meydana geldi. Trafik kazası sonucu taksirle yaralama olayı ise 63 olarak kayıtlara geçti. Yine, 34 hırsızlık, 10 kaçakçılık, 28 tehdit ve hakaret, 17 mala zarar verme ve 83 diğer asayiş olayları meydana gelirken, 3 kez ölümlü kaza gerçekleşti.

Askeri ve adli suçlardan haklarında yakalama kararı olan 96 şahıs uygulamalarda yakalandı. İlçe Jandarma Trafik Timleri ise bir yıl içerisinde 2 bin 931 saat uygulama gerçekleştirdi. 1406 sürücüye 578 bin 820 bin lira ceza kesildi. 439 araç ise trafikten men edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.