İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İYİ Parti kongresini yaptı

İYİ Parti Sarayönü İlçe Başkanlığı’nın birinci olağan kongresi yapıldı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Mehmet Karlı, İyi Parti’de seçilen ilk ilçe başkanı oldu.
Cuma günü gerçekleştirilen İYİ Parti kongresine İl Başkan Yardımcısı Mevlüt Uyanık, İl Yönetiminden Ali Bülbül, Hikmet Çay başta olmak üzere misafirler ve parti üyeleri katıldı. Katılımın yoğun olduğu İYİ Parti İlçe Kongresi’nde açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mehmet Karlı yaptı.
Karlı konuşmasında; “İYİ Parti’nin kuruluş sürecinin başladığı günden itibaren yoğun ilgi ve teveccüh gösteren kıymetli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İYİ Parti ekonomik ve siyasi tıkanma, ayrışma sürecinde gelinen noktada halkın cesur yürekleriyle ortaya çıkmış ve oluşmuştur. Bir gün dahi sizler ve Sökeliler bizden kandırıldım, kandırıldık kelimelerini duymayacaksınız. Devleti yönetmede, yaralara mehlem olmada, hizmet etmede bu kelimelerin yeri yoktur. Kanmayacağız, kandırılmayacağız, kandırmayacağız. Kıyı boyundan, şanlı Osmanlı’nın tarihinden gelen bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern dünyanın öncü gücü ve öncü devleti olacağız.” dedi.
Divan seçiminin ardından saygı duruşu gerçekleştirilerek İstiklal Marşı okundu. Faaliyet raporu ve mali raporun okunmasının ardından seçimler gerçekleştirildi.
Tek liste ile gidilen seçimde Mehmet Karlı başkanlığında oluşan yönetimde şu isimler yer aldı: “Ali Akkoyun, Mehmet Potuk, Süleyman Karaoğlu, Tolgahan Yiğit, M. Mesut Tezgel, Mehmet Atçeken, Ali Göktürk, Durmuş Şahin, Veysel Orgun, Sefa Küçükaslan, Muhsin Gödeş, Mehmet Küçükaslan, Süleyman, Hacı Ahmet Başarır, Ali Potuk, İbrahim Kaspolat, Kenan Kart, İbrahim Kaspolat, Erol Ersin Atçeken, Mustafa Kara.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir