İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş yerleri denetlendi

Sarayönü’nde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kapanan ve normalleşme sürecinde açılmaya başlayan iş yerlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından uyulması gereken kurallar ve alınması gereken önlemlere ilişkin eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

Sarayönü’nde Haziran itibariyle yeniden hizmete açılan işyerleri denetime tabi tutuldu.

Kaymakamlık Denetim Kurulu Başkanı, Esnaf Odası Başkanı, Şoförler Odası Başkanı, Sarayönü Belediyesi Zabıta ekipleri, İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Toplum Sağlığı Merkezi temsilcisi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personellerden oluşan denetleme grupları, ilçe genelinde hizmete açılan iş yerlerinde, marketlerde, otel ve konaklama yerlerinde, ticari taksilerde, mesire alanlarında, parklarda, kıraathanelerde, berber, güzellik salonu, kuaförlerde ve gerekli yerlerde kontrol ve denetimlerde bulundu.

İşletme sahipleri bilgilendirildi.

Gerçekleştirilen denetimler sırasında işletme sahiplerine uymaları gereken kurallar konusunda bilgi verildi ve belirlenen kurallara uymadığı tespit edilen iş yerleri hakkında cezai işlemler uygulandı. Normalleşme sürecinde vatandaşlarımızdan rehavete kapılmamaları ve tedbirli olmaya devam etmeleri ifade edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir