İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“İmam Hatipler her zaman gözde olmuştur”

Sarayönü İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (Sarimder) Başkanı Ahmet Turan, İmam Hatip Liselerinin, her zaman halkın gözdesi olduğunu ve yıllardır saygınlığını titizlikle koruduğunu söyledi.

Sarimder Başkanı Ahmet Turan, İmam Hatip Liseleri nin kuruluş yıldönümüyle ilgili açıklamada bulundu. Turan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye nin Türk-İslam medeniyetine son asırda en önemli katkı sağlayıcı kuruluşlarından biri olan İmam Hatip Liseleri 13 Ekim 1951 de kurulmuştur. Müslümanların ilmi ve manevi zenginliğinin önemli bir temsilcisi olan İmam Hatip Liseleri, her zaman halkın gözdesi olmuş, yıllardır saygınlığını titizlikle korumuştur. Zor imtihan dönemlerinden geçen İmam Hatipler, hiçbir zaman devleti ve milletinin karşısındaki oluşum ve mihrakların safında olmamış, ülkesinin refahı, ahlaki ve bilimsel gelişimin lokomotifi olmak için çaba sarf etmiştir. Zor dönemlerde bu güzide eğitim yuvalarını sahiplenen, yeniden can suyu vererek okullarımızı ayağa kaldıran tüm İmam Hatip sevdalılarını saygı ve şükranlarımızla anıyoruz. Sarayönü İmam Hatip okulları mezunları ve mensupları derneği Sarimder olarak manevi köklerimizin sürekli filizlenmesine katkı sağlayan okullarımızın ve mezunlarının kararlı, kendinden emin, düşünce ve inançlarını başı dik bir şekilde ifade eden, donanımlı bir şekilde yetişmesi için çaba harcamaya devam edeceğiz. “

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir