İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İçlik zamanı geldi

Havaların soğuması ile birlikte korunma çabası içine giren vatandaşlar çareyi elbiselerin altından giydikleri içlikte arıyor. Vatandaşlar en çok yün ve termal içlikleri tercih ediyor.

Sonbaharla birlikte başlayan soğuk havalardan korunmak, hasta olmamak isteyen vatandaşların ilgisi ile termal ve yün içlik satışları artmaya başladı. Elbiselerin altına giyilen içliklere ilginin artması esnafı da memnun ediyor. Giyim mağazası işleten esnaf Ahmet Göktürk, “Havaların soğumasıyla beraber içlik ürün satışlarımızda artış olmaya başladı. Vatandaşlar soğuk havalarda hasta olmamak için içlik alıyor.” dedi.

Yün ve termal tercih ediliyor

Vatandaşların yün ve termal içliğe daha fazla talep gösterdiğini belirten Göktürk, “En çok talep edilen ürünlerimiz yün ve termal içlikler. Bunun haricinde orlon, viskon ve interlok adını taşıyan ürünler de var. Ayrıca tavşan yünü ürünler da son yıllarda talep görmeye başladı.” ifadelerini kullandı. Bel için orlon, yün ve akrilik korselerinin olduğunu söyleyen Göktürk, “Bu ürünlere de talep olmaya başladı. Korseyi kullananlar genellikle bel ağrısı, bel fıtığı olan insanlar. Daha önceden kullanmış olan vatandaşlar da korseyi destek amaçlı ve beli sıcak tutması içinde kullanıyorlar. Vatandaş, korselerin de yün olanını daha çok tercih ediyorlar. Çünkü yün içlik ve korse daha sağlıklı.” şeklinde konuştu.
İçlik dışında dükkânda eldiven, çorap gibi ürünlerine da ilginin arttığını aktaran Göktürk, “Her yaşa uygun eldiven, bere ve atkılarımız mevcut. Genellikle yaşlılar yün atkıları almaya başladı. Soğuktan korunmak için kalın ürünler tercih ediliyor. Çocukların bronşit olma olasılıkları daha çok oluyor ve yün içlikler de teri emdiği için aileler bebek boylarına uygun içlikleri de daha çok tercih ediyor.” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir