İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Hayvansal atıklar göleti kirletiyor’

Ertuğrul Mahallesi Muhtarı Cemal Karadağ, sulamada kullandıkları Ertuğrul göletinin Kurşunlu mahallesinde faaliyet gösteren bir işletmeden deşarj edilen atıklarla kirletildiğini iddia etti.

Kurşunlu mahallesinde faaliyet gösteren bir hayvancılık işletmesinin atıklarını rastgele çevreye bıraktığı ve bu atıkların Ertuğrul göletine karıştığı iddia edildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ertuğrul Mahallesi Muhtarı Cemal Karadağ, göletin zarar gördüğünü ifade ederek şunları söyledi: “Bahçe ve tarla sulamada kullandığımız Ertuğrul göletinin suyu bir hayvancılık işletmesinden bırakılan atıklar yüzünden kirlendi. Göletin rengi bile değişmeye başladı. İçinde yaşayan balıklar da var. Göletin içerisindeki canlı yaşamada zarar verecek bu kirlilik. Gölet kokmaya başladı ve biraz daha havaların ısınmasıyla sineklenme de yapacak. Biz hiç kimsenin faaliyetine karşı değiliz ama herkesin kural ve kaidelere uyması gerekiyor. Konuyla alakalı olarak Sarayönü Kaymakamlığına, Sarayönü Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne durumu bildirdik. Sonuç alamazsak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat edeceğiz. Bu gölet birkaç kişinin değil. Bu gölet herkesin göleti. Kurşunlu mahallesinin çiftçileri de kullanıyor bu göleti. Günümüzde su kaynakları çok önemli ve bu kaynaklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor.”
3 Yorum

 1. Ladikli Ladikli 28 Nisan 2020

  Tebrikler muhtar. Sizi tanımam ama kimseyi kırmadan yaptığınız aciklamanizdan ne kadar beyefendi biri olduğunuzu anladım. Hayırlı ramazanlar ..

 2. ahmet demir ahmet demir 29 Nisan 2020

  arkadaslar bu kursunlun koyu hayvanlarla ıc ıce yasayan bır toplumdur temızlıgın T sını bılmezler evlerının altı hayvan ahırın ustunde kendısı oturur sıcak olsun dıye ve evlerı hayvan dıskısı kokusundan ıecerı gıremezsın.eger bu goletı bu hale getıırırlerse yazıklar olsun o suyu zarar veren ısletmecıye ıcırmek lazım.lutfen gazete olarak sızıde bu konuya tıtızlıkle egılmenızı rıca edıyorum.
  AHMET DEMİR
  ISTANBUL HAVALIMANI DISHATLAR MUDURU.

 3. ahmet demir ahmet demir 3 Mayıs 2020

  bu ısletme sahıbı 2 yıldır bu atıgı golete desarj ettı gecen yılda vardı bu atıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir