İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Genç çiftçiye 44 müracaat

Sarayönü’nde kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesi amacıyla kabul edilen müracaatlar sona erdi.
Sarayönü İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kabul edilen müracaatlara 44 genç çiftçi müracaatta bulundu. Konya’ya gönderilmek üzere dosyalanan müracaatlar, Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Proje Yürütme Komisyonu tarafından karara bağlanacak. Komisyon tarafından teslim alınan projeler on iş günü içerisinde değerlendirilecek.
Projesi onaylanan ve hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan genç çiftçiler ile değerlendirmeye müteakip beş iş günü içerisinde sözleşme imzalanacak. Genç çiftçi, hibe ödeme taleplerini, yatırıma ait fiili gerçekleşmelerden sonra veya hibe sözleşmesi bitim tarihinden itibaren, beş iş günü içerisinde ilçe müdürlüğüne yapacak. Genç çiftçi proje yürütme birimi, ödeme talebi ile ilgili belgeleri başvuru sahiplerinden aldıktan sonra, ödemeye ilişkin gerçekleşmeleri beş iş günü içerisinde yerinde tespit ederek belgelendirip ve tutanağa bağlayacak. İlçe genç çiftçi proje yürütme birimi, hibeye esas ödeme icmallerini beş iş günü içerisinde il müdürlüğüne, il müdürlüğü de genel müdürlüğe gönderecek. Bu sürecin ardından kırsal kalkınma destekleri kapsamında 30 bin TL hibe desteği çiftçiye ödenecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir