İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esnaf Odası KOSGEB kursu açılacak

Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası, girişimcilere yönelik olarak ilçede üçüncü kez KOSGEB girişimcilik kursu açacak. Müracaatlar 15 Aralık tarihine kadar devam edecek. Kurs sonunda sertifika alarak hazırladığı iş planını KOSGEB’e sunan girişimcinin, iş planının kabul edilmesi durumunda 50 bin lira hibe kredisi, 100 bin lira sıfır faizli kredi verilecek.

Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Koçaş, destekler amacına uygun olarak kullanıldığında büyük avantajlar sağladığını belirterek önceki kursların bitiminde birçok alanda yeni esnaf dükkanı kurulduğunu söyledi.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Hasan Koçaş, yaptığı açıklamada, “Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bünyemizde KOSGEB girişimcilik kursu açıyoruz. Böylelikle yaş sınırı olmaksızın kursu tamamlayan katılımcılar KOSGEB hibe destek programından faydalandırılacak. Kursiyerlerdeki aranan şartlar arasında ilçe nüfusuna kayıtlı olmaları, daha önce ticaret yapmamış olmaları, herhangi bir hibe programından yararlanmamış olmaları gerekmektedir. Müracaatları odamızda kabul etmeye başladık. Müracaat etmek isteyen vatandaşlar kimlik fotokopileri ile birlikte yapmak istedikleri mesleği de belirterek müracaatını gerçekleştirebilir. Son müracaat tarihi 15 Aralık 2018 olup, üçüncüsü olan kursumuz 30 kişilik grup halinde açılacaktır. Müracaatın çok olması durumunda dördüncü kurs da açılabilir. Yine devamı gelirse taleplere cevap verilebilir. Amacımız ilçemiz genelinde yeni girişimciler kazanıp ilçe ekonomisini hareketlendirmektir. KOSGEB tarafından halen iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe kredi, 100 bin lira 0 faizli girişimcilik kredisi veriliyor. Tabi bu krediyi alabilmek için, iş kurmak isteyenlerin KOSGEB girişimcilik eğitimlerine katılması ve kurs sonunda sertifika almaları birinci şart. Bu belge ile iş kurmak isteyen girişimci tarafından bir iş planı hazırlanıyor ve bu iş planı KOSGEB’e sunuluyor. İş planının KOSGEB tarafından kabul görmesini müteakiben, 50 bin lira hibe kredi veriliyor. 50 bin liranın yetmemesi durumunda, 100 bin liraya kadar, 0 faizli kredi veriliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi Sarayönü Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan verilecektir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.