İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En güzel ezanı o okudu

Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Can Ahmet Küçükdalak, “Genç Bilaller” ezan okuma yarışmasında il birincisi oldu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen “Genç Bilaller” ezan okuma yarışması finali 3 Ocak 2019 tarihinde Konya Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesinde  yapıldı . Yarışmaya ilde ve ilçelerinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri katıldı.

Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi  10. sınıf öğrencisi Can Ahmet Küçükdalak Konya İli İmam Hatip Liseleri arası yapılan Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’nda 96.60 puan alarak Konya birincisi oldu. Yarışmanın İkinciliğini Ilgın Bekir Şenyiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Üçüncülüğü ise Selçuklu Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi paylaştı.

23 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Antalya bölge finalinde Can Ahmet Küçükdalak Konya’yı temsil edecek. Yarışmanın Türkiye finali ise 20 Nisan 2019 Tarihinde İstanbul’da yapılacak.

Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Çakmak yaptığı açıklamada, “Öğrencimize başarılar dileriz. Öğrencimizi yetiştirerek bu günlere getiren  anne ve babasını, emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencimizi tebrik ederim. Bizlere maddi manevi yardımlarını esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, İmam Hatip Platformuna ve Sarimder’e  teşekkürü bir borç biliriz.” dedi.
İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.