İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Derdi eğitim olan yürekler buluştu

Konya Eyuder (Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği) yıllık çalışmalarını Genel başkan yardımcılarıyla birlikte değerlendirdiler.

Konya Eyuder İl Yönetim Kurulu Üyeleri Zahide Kıcalı, Şule Nursel Duman ve Ali Eler ile  Genel Başkan yardımcısı Ömercan Şentürk, Ordu Eyuder İl Temsilcis Bilal Kılıç, Uded (Ulusal Dil Eğitimciler Derneği) Genel Başkanı Dinçer Bektaş ile birlikte yıllık eğitim faaliyetlerini, proje süreçlerini değerlendirdiler. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunup ülkenin eğitimde daha ileriye götürecek projeler, etkinlikler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Derdi ülke, millet ve eğitim olan yürekler ülkenin, milletin ve insanlığın geleceğinin eğitimde olduğunu, geleceğe en büyük yatırımın eğitim olduğunu ifade ettiler. “Mutlu gelecek için mutlu nesiller” yetiştirmek için özveri, fedakarlık gerektiğini dile getirdiler.

Eyuder Genel Başkan yardımcısı Ömercan Şentürk 2021 yılının derneğin eğitim adına önemli projeler yürüttüğünü, 2020 yılında 1155 ulusal ve uluslararası program yapıldı, 25 dergi çıkarıldı, eyuder yayınlarından 13ISBN’li yayın çıkartıldı, 769 uzaktan eğitim faaliyeti planlandı,  İl ve İlçe Mem protokelleri kapsamında 65 program yapıldı,  AB Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı ile 4 ortak proje yürütüldü. Eyuder için 2020 verimli bir yıl oldu, 2021 yılında eğitim adına daha güzel ve başarılı çalışmalarla devam edileceğini söyledi.

Türkiye’nin en büyük eğitim kongresi Eyfor XI’de  başarılı proje çalışmalarından “Altın Meşale” ile ödüllendirilen Ülkü Kale Karaaslan’ın emanet hediyeyi Konya’ya getirerek yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür edildi. Bu yıl Eyfor XII’nin “Okula Dönüş” “Back to School” temasıyla 8-12 Eylül tarihlerinde Eyuder öncülüğünde Tobb Etü (Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi), Sothern Connectut State Universty işbirliğinde yapılacağını, kongre hazırlık çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro