İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiftçilerin sıkıntıları vekillere iletildi

Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik’in de içerisinde bulunduğu Konya’nın Ziraat Odası Başkanları, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giderek çiftçilerin sorunları hakkında milletvekilleriyle görüştü.

Oda başkanları, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Milletvekilleri Gülay Samancı, Halil Etyemez, Ziya Altunyaldız ve Orhan Erdem ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme kapsamında tarımsal sulamada kullanılan elektrik fiyatlarının fazlalığı, kotayı tamamlayamayan, ceza yiyen çiftçiler ve genel sıkıntılar ile ilgili hazırlanan dosyalar milletvekillerine sunuldu.
Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik, yaptığı açıklamada, “Tüm çiftçilerimizin hakkını savunmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çiftçilerimizin yaşadığı büyük sıkıntıları dile getirmek ve bunların çözümünü aramak bizim en önemli görevimiz. Ürün ne kadar para ederse etsin girdi maliyetlerinin çok yüksek olması çiftçimizin belini büküyor. Gübre, mazot, elektrik, tohum gibi girdi maliyetlerinin yüksekliği karşısında çiftçilerimiz büyük sıkıntılar yaşıyor. İnşallah bu önemli sıkıntılara bir önce bir çözüm üretilir.” şeklinde konuştu.

Bir yorum

  1. ladikli ladikli 5 Şubat 2020

    siz vekillerin sorunlarını dinleseydiniz daha iyi olurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.