İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışan gazeteciler günümüz kutlandı

Türkiye’de 10 Ocak’ta kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, hafta içerisinde gazetemize tebrik mesajları gönderildi.

Gazetemizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutlayanlar arasında Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Tokgöz ve Ornitoloji Derneği Başkanı Bahattin Canabay yer aldı.

Kamuoyunu aydınlatıyorsunuz
Gazeteciliğin kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleği olduğunu dile getiren Sarayönü Kaymakamı Tarık Bahadır, “Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, yaşadığımız ortamda tartışmasız olarak kabul görmektedir.
Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasimizin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Bu önemli misyonu gerçekleştirmek için zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile çalışan sizleri tebrik ediyor ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.” dedi.

Tarafsızlığınızdan taviz vermediniz
Sarayönü Gazetesi’nin ilkelerinden ve tarafsızlığından taviz vermediğini belirten Saadet Partisi İlçe Başkanı Ziya Tokgöz, “Sarayönü Gazetesi yayın hayatında kurulduğu günden bugüne kadar ilçemizde herkesin takdirini gördü. Geride kalan 10 yılda birçok önemli konuyu gündeme getirip çözümü noktasında katkıda bulundunuz. Gazeteniz yayın hayatına geçtikten sonra ilçemiz hareketlendi ve yapılan çalışmalar ilçe dışında da ilgiyle takip edilir oldu. Özellikle tüm siyasi partilere eşit mesafede olmanız, günümüzde eşine az rastlanır bir duruş. Saadet Partisi İlçe Teşkilatı olarak bizim faaliyetlerimiz de gazete sayesinde kamuoyuna sağlıklı bir şekilde duyuruldu. Bu başarılı yayıncılığınızın daha uzun yıllar devam etmesini diliyor, sizi ve özveri ile çalışan kadronuzu tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Sorunların çözümüne katkınız büyük
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemize kutlama ziyaretinde bulunan ilçemizin önemli sivil toplum kuruluşlarından Ornitoloji (Kuşçular) Derneği Başkanı Bahattin Canabay, “Gelişimi, insanlığın modernleşmesiyle paralellik arz eden, hatta bir anlamda buna öncülük eden mesleklerin başında gazetecilik gelmektedir. Basın ne kadar gelişmişse, demokrasiler de o kadar gelişmiştir. Ve basın ne kadar özgürleşebilmişse, toplumlar da o kadar özgürleşebilmiştir.

Toplumun hem gözü kulağı, hem de sesi olan; haber alma hürriyetimizin sağlanmasında zor şartlar altında özveriyle görev yapan basın mensuplarının ve özellikle yerelde ilçemizde çok önemli çalışmalara imza atan Sarayönü Manşet Gazetesi sahibi ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Serhat ÇETİNKAYA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.