İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Buzağı destek başvuruları dilekçesiz yapılacak

Sarayönü Tarım ve Orman Müdürü Güngör Çiğdem, buzağı destekleme başvurularının Koronavirüs tedbiri kapsamında bir defaya mahsus olmak üzere üreticiden dilekçe almadan üretici örgütleri tarafından yazılı taleple gerçekleştirileceğini söyledi.

Sosyal teması en aza indirmek için önlemler alındığını kaydeden Çiğdem, yaptığı açıklamada, “2019 yılı Buzağı Desteklemelerinde 31.12.2019 tarihine kadar olan başvuru döneminde destekleme başvurusu bulunmayan yetiştiricilerin, 1.4.2020 – 15.6.2020 tarihleri arasında yapılacak başvuruları bir defaya mahsus olmak üzere yazılı taleple uygulanacak.” dedi.

Üreticiler adına örgütlerin bu süreci gerçekleştireceğini kaydeden Çiğdem, “Tebliğde belirtilen hayvancılık örgütleri; birinci başvuru döneminde başvurusunu yapmadığı üyelerinden başvuru dilekçesi almadan, bu üyeleri adına 15.06.2020 tarihine kadar il/ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilir. İl/ilçe müdürlükleri de süresi içerisinde başvuruları E-Islaha kaydeder. Bir yetiştirici için birden fazla hayvancılık örgütünden başvuru talebi gelmesi durumunda; il/ilçe müdürlüğünce uygun iletişim araçları kullanılarak, yetiştiricilerin bildirimi doğrultusunda örgütü belirlenecektir.” şeklinde konuştu.
Herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olmayan yetiştiriciler için de açıklamada bulunan Çiğdem şunları söyledi:

“Bireysel askı ve hak ediş listelerinin (İcmaller) hazırlanmasında, başvuru dilekçesi alınmayacaktır. E-Islahta başvuru kaydı bulunmayan tüm yetiştiriciler bireysel başvuru yapmış olarak işlem görecek olup, il/ilçe müdürlüklerince bireysel başvuru girişi yapılmasına gerek duyulmayacaktır. Birinci başvuru döneminde başvurusu olan yetiştiriciler için hatalı kayıt, ölüm vb. durumlar dışında, ikinci dönem için başvuru kayıtlarında işlem yapılmayacaktır. Yetiştiricilerimizin mağduriyet yaşamaması adına alınan tedbirler doğrultusunda hareket etmesi önemle rica olunur.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir