İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Biçer fiyatları belirlendi

Hatırı sayılır bir tarım arazisine sahip olan Sarayönü’nde 2020 hasat dönemi biçerdöver ücretleri belirlendi.

2020 yılı biçerdöver ücretleri Sarayönü Ziraat Odası’nda Başkan Engin Çelik, çiftçiler ve biçerdöver sahiplerinin katıldığı toplantıyla belirlendi. Başkan Çelik, bu yıl ki hasat için biçerdöver ücretlerinin sulu araziler için 18, kıraç araziler içinse 16 lira, nohut için 20 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Biçerdöver fiyatlarıyla ilgili olarak da her iki tarafı da memnun edecek bir rakamda anlaşmaya çalıştıklarını belirten, çiftçilere de bol ve bereketli bir hasat dileyen Sarayönü Ziraat Odası Başkanı Engin Çelik, “İlçemizde 2020 yılı hasat mevsimi başladığından, bir toplantı düzenleyerek hububat biçim fiyatlarını belirledik. Aldığımız karara göre normal hububat biçim fiyatları sulu arazide 1 dekar biçerdöver biçim fiyatı 18 TL ve kıraç arazide ise 16 TL olarak belirledik. Nohutu ise 20 lira olarak belirledik. Belirlediğimiz rakamlarda özellikle mazottaki fiyat artışını baz aldık.” dedi.
Başkan Çelik, özel fiyat belirlenmesinin çiftçi ile biçerdöver sahibi arasında yapılabileceğini bu fiyatların geneli bağlamayacağını dile getirdi. Ayrıca uzak tarlalar için de farklı fiyat istenilebileceğini hatırlatan Başkan Çelik, çiftçilerin hasat sırasında dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Çelik, bütün çiftçilere ve biçerdöver sahiplerine kazasız, bol ve kazançlı bir hasat dönemi geçirmeleri temennisinde bulunarak açıklamasını tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.