İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beşgöz Millet Bahçesi çalışmaları başladı

Sarayönü tarihinin şimdiye kadarki en büyük yatırımı olan ‘Millet Bahçesi’ projesi başladı. Sarayönü Belediyesi’nin girişimleri neticesinde DSİ tarafından 5 yılda temizlenen Beşgöz’e yapılacak olan projenin ihalesi sürecinin tamamlanmasının ardından yer teslimi yapılarak yapım işi başladı. 22 milyon 500 bin liraya ihale edilen projeyi, daha önce belediye binasını yapan Alp İnşaat yapacak. Göl çevresinde uygulanacak ‘Millet Bahçesi’ projesi, bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirecek.

DCIM562MEDIADJI_0012.JPG

Yıllarca kaderine terk edilen Beşgöz’ün temizlenmesi Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak’ın önemsediği en önemli konuların başında geliyordu. DSİ tarafından beş yılda temizlenen ve yerel seçimler öncesinde ilçemize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Beşgöz için verdiği millet bahçesi müjdesi hayata geçiyor.

İhalesi TOKİ tarafından tamamlanan Sarayönü Millet Bahçesi 90 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yapımına başlanılan Millet Bahçesinin 300 takvim günü içerisinde tamamlanacağını kaydetti.

Beşgöz’de Alp İnşaat tarafından yapılacak olan Millet Bahçesi projesinde büfe, wc, balık satış birimi ve su deposu inşaatı, genel altyapı işleri ve rekreasyon alanları ihalede belirtilen 300 günlük süre içerisinde tamamlanacak.

Çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Nafiz Solak; ihalesi mayıs ayı başında yapılan Millet Bahçemizin çalışmalarına başlandı. Millet Bahçemizin yapımı  yaklaşık bir yılda tamamlanacak. Projenin teslim süresi 300 gün. Bu süre sonunda inşallah halkımızın kullanımına açacağız. Millet Bahçesinin Sarayönü’ne yapılması konusunda bizlere desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a  teşekkür ediyorum diye konuştu.

Cazibe merkezi olacak

90 bin metrekare alanda uygulanacak projenin diğerlerinden farklı bir yapıya sahip ve göl manzaralı olması sebebiyle Konya İl merkezi ve civar İlçelerimizin de gözdesi haline geleceğini aktaran Solak; “Ülkemize yapılan millet bahçeleri içinde oldukça modern dizayn edilen Beşgöz Millet Bahçesi doğal göl yapısıyla il merkezine yakın olmasıyla bölgemiz cazibe merkezi haline gelecektir.

Olta balıkçılığı ve dalış eğitimleri açısından da ilgi çekecek olan Beşgöz’e ayrıca, 131 bin adet civarında ağaç çeşitleri, süs ağaçları, çalılar vb. bitkilerle donatılacak yeşil alanların içerisinde çay bahçeleri, kafeterya ve lokantalar, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, otoparklar, güvenlik kamera sistemleri gibi pek çok da alt yapı yatırımı bulunacaktır.” ifadelerin kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir