İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Belediye gelirlerine zam yapılmadı

Sarayönü Belediye Meclisi, geçtiğimiz Perşembe günü Aralık ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısına Kamil Şeflek dışında tüm meclis üyeleri katıldı.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, altı gündem maddesi görüşüldü.

İlk gündem maddesinde belediye gelirlerinin yeniden belirlenmesi görüşüldü. Başkan Nafiz Solak, enflasyonla topyekün mücadele kapsamında ücretlere zam yapılmamasını önerdi. Kabul gören öneri ile oy birliği ile belediye gelirlerine zam yapılmadı.

İkinci ve üçüncü gündem maddesini Toprak Mahsulleri Ofisi’nden alınarak işyerine dönüştürülen depolar oluşturuldu. Düzenlenen işyerlerinin satışı veya kiralanması için meclisten onay alındı.
Dördüncü gündem maddesinde bir kiralama talebi görüşüldü. Ladik Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Ladik mahallesindeki bir akaryakıt istasyonu içerisinde bulunan bina kiralama talebi uygun görülerek oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci gündem maddesinde Ladik mahallesinde yapımı devam eden 2. Etap Toki konutlarının inşaat sahasında bulunan belediye parselleri görüşüldü. TOKİ’nin bedel ödemek yerine hazine arazisi ile takas önerisi meclis tarafından kabul edildi.

Gündemin son maddesinde Özkent mahallesindeki imar uygulamalarında görev alacak bilirkişilerin yeniden belirlenmesi görüşüldü.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.