İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beklenen kar geldi

Sarayönü’nde Cumartesi gecesi başlayan ve iki gün boyunca etkili olan kar yağışı, ilçenin farklı bölgelerinde, güzel görüntüler ile objektiflere takıldı.

Sarayönü’nde, etkili olan soğuk havanın ardından Cumartesi akşamı kar yağışı başladı. Cumartesi gecesi şiddetini arttıran kar yağışı, Pazar günü de etkisini devam ettirdi. Pazar sabahına uyananlar yerde yaklaşık 20 cm kar örtüsüyle karşılaştı. Kar yağışı ile birlikte çevre beyaz örtüyle kaplanırken çevrede kartpostallık görüntüler oluştu. Karın sevincini en fazla yaşayan yine çocuklar oldu. Vatandaşlar da kar yağışının bereket olduğunu belirterek, “Ekinimize, şehrimize hayırlı olsun. Kış bu sene gecikmişti. Şükürler olsun beklediğimiz kar sonunda geldi. İnşallah hayırlısı ile bereket getirir. Tabi sürücülerimiz dikkatli olsunlar. Bereket üzüntüye dönüşmesin ” şeklinde yorumladı.

Çocuklar tadını çıkardı
Karın sevincini her zamanki gibi yine en fazla çocuklar yaşadı. Karla uyanan çocuklar sevinçle sokağa çıktı. Şapka ve eldivenlerini giyen çocuklar sokağa çıkarak, kar topu savaşı yaptı, kardan adamlar yaptı ve kızakla kaydı. Çok sevindiklerini belirten çocuklar, “Keşke hep kar yağsa. Karı çok seviyoruz. Bizim için çok büyük eğlence. O yüzden karı çok seviyoruz. İnşallah kış boyu kar yağar ve biz eğleniriz. Kardan adam yapmayı ve kar topu savaşını özlemiştik” dedi. Çocuklar gün boyu karın sevincini doyasıya yaşadı.
Sosyal medyada kar sevinci
Sarayönü ilçe merkezinde yağan karla güne ‘merhaba’ diyen Sarayönülüler de ilçenin dört bir tarafından duygularını ve kar manzaralarını paylaştı. Birçok vatandaş sevincin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşarak, karla ilgili yorumlarını paylaştı. Kimi kartopu savaşını hesabında paylaşırken, kimileri de yaptığı kardan adamla boy gösterdi.

Karpostallık görüntüler oluştu
Karla birlikte Sarayönü’nün birçok yerinde kartpostallık görüntüler oluştu. Güzel görüntülere şahit olan vatandaşlar telefon ve fotoğraf makineleri ile eşsiz görüntüleri ölümsüzleştirdi. 20 santime ulaşan karla kaplı cadde ve ağaçların güzelliği objektiflere yansıdı. Vatandaşlar ilçenin çeşitli bölgelerinden kar manzaralarını fotoğraflayarak sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir