İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayram yardımları hesaplarda

Sarayönü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Ahmet Turan, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde bulunan 300 aileye yaklaşık 70 bin liralık para yardımı yapıldığını açıkladı.

İlçe genelinde ki 300 aileye 200 ile 250 lira arasında nakdi gıda yardımında bulunulduğunu dile getiren Turan, Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına SYDV olarak yetiştiklerini söyledi.

Turan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Devletin şefkat eli olan SYDV mütevelli heyeti ihtiyaç sahibi sosyal güvencesi olmayan 300 aileyi tespit etti. Ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her bir aileye 200 ile 250 lira arasında nakdi yardım yapıldı. Sarayönü SYD Vakfı yoksul ihtiyaç sahibi ailelerin Kurban Bayramı’nda temel gıda ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sıkıntılarını çözmektedir. Ailelerin gıda ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunarak ailelerin huzurlu ve mutlu bir şekilde bayrama girmesi sağlanmıştır. Vakıf Mütevelli Heyeti’nce belirlenen yardım miktarının 300 ailenin Ziraat Bankası Sarayönü Şubesi’ndeki hesaplarına aktarılarak bayramdan önce ihtiyaçlarını giderebilmeleri sağlanmış olacak.”

Öte yandan Sarayönü SYDV Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, vakıf tarafından yapılan yardım miktarının banka tarafından kesintiye uğratılması durumunda banka yetkililerine itirazda bulunup miktarı tam tahsil etmeleri gerektiği dile getirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir