İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ambarlar dükkana dönüşüyor

Sarayönü girişinde, geçmişte Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından ambar olarak kullanılan taş yapı, Sarayönü Belediyesi tarafından işyerlerine dönüştürülüyor.

Mülkiyeti Sarayönü Belediyesine ait olan pazar yerinin karşısındaki taş ofis ambarları, işyeri ve dükkanlara dönüştürülmeye başladı. Toplamda 16 tane yola cepheli olacak şekilde oluşturulan işyeri ve dükkanın yapımının bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından işyerlerinin kat mülkiyetleri oluşturularak ihale satış işlemleri gerçekleştirilecek. Satıştan sonra mülk sahibi, yapacağı iş koluna göre kendi iç dizaynını kendisi yapacak. Her bir dükkanın ayrı ayrı lavabo ve tuvaleti olacak. İşyerlerinden bir kaç tanesi ise belediye bünyesinde bırakılacak.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, yaptığı açıklamada, “Bölgenin, ilçede cazibe merkezlerinden biri olacağına şüphem yok. İş yerlerinin Sarayönü’nün giriş güzergahı üzerinde olması, pazar ve petrol alanına yakın olması bir canlılık kazandırıyor. Ayrıca Saraç mahallesi ve TOKİ konutlarının da geçiş güzergahında bulunuyor. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir