İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AK Parti Aday adaylığı başvuruları tamamlandı

24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerde AK Parti Konya Milletvekili olabilmek için AK Parti Genel Merkez ve Konya İl Başkanlığına 233 kişi başvurdu
Milletvekili seçilme yaşının 25’ten 18’e düşürülmesi ile 18-25 yaş arası 25 genç de milletvekili olabilmek için adaylığını açıkladı.

SARAYÖNÜLÜ 5 ADAY ADAYI
Sarayönülü 5 isim de AK Parti’ye müracaatta bulunarak 27’inci dönem milletvekili seçimleri için aday adaylığı başvurusu yaptı. Aday adaylığı için başvuran Sarayönülüler; halen Konya milletvekili olan Hüsniye Erdoğan, Avukat M.Cavit Büyükcengiz, Ladik Mahallesinden Mehmet Ali Kabak, Kon TV Program Müdürü Yaşar Toy ve Diş hekimi Kübra Karçaaltıncaba Solak

AHMET DAVUTOĞLU LİSTEDE YOK
AK Parti’de 24 Haziran’da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday adaylığı başvuruları tamamlandı. AK Parti Konya milletvekilliği aday adaylığı için Genel Merkez ve AK Parti Konya İl Başkanlığından toplam 233 başvuru alındı. Mevcut AK Parti Konya Milletvekillerinden daha önce aday olmayacağını açıklayan Ahmet Davutoğlu aday olmazken, diğer AK Parti milletvekilleri adaylık başvurusunda bulundu.

25 GENÇ ADAY BAŞVURUDA BULUNDU
Aday adaylığı başvurusunda bulunanlarda ağırlık erkeklerin oldu. AK Parti Milletvekilliği için 189 erkek aday başvururken, kadın adayların sayısı 44 oldu. Gençlerin seçilme yaşının 25’ten 18’e düşürülmesi ile birlikte 18-25 yaş arası 25 genç milletvekili olabilmek için başvuruda bulundu. Ayrıca 17 engelli aday da AK Parti Konya Milletvekili olabilmek için müracatta bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir