İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Açık sınıf” uygulaması yapıyorlar

 

Sarayönü’nde birçok okulun yanı sıra 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu “açık sınıf” uygulamasıyla eğitim yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda 21 Eylül 2020’de aşamalı ve kontrollü bir şekilde yüz yüze eğitimler başlandı. Yüz yüze eğitim öncesinde tüm okullar her türlü hijyen ve mesafe kurallarına uygun bir şekilde yeni eğitim yılına hazırlandı.

Okulların kendi imkanları, oluşturulan sınıfın alan büyüklüğü ve ders müfredatı gibi konular çerçevesinde açık sınıflarda kaçar kişinin eğitim alacağı belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın alacağı kararlar doğrultusunda esneklik gösterecek bu uygulamanın, mevsim şartlarının zorlaştığı dönemlerde de farklı tema ve atölye çalışmalarıyla devam ettirilmesi planlanıyor.

“Amaç, daha güvenli bir ortamda eğitim”

‘Açık sınıf’ uygulamasının hayata geçirildiği okullardan biri olan 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu da tüm hazırlıklarını tamamlayarak eğitim öğretime başladı. Okul Müdürü Kadir Aslan, amaçlarının daha güvenlik bir ortamda eğitim vermek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Proje kapsamında okul bahçemizde yüz yüze eğitimin başlayacağı bu zaman zarfında onlara birbirinden güzel eğitim alanları oluşturduk. Amacımız daha güvenli bir ortamda eğitim etkinliklerini gerçekleştirmek. Ayrıca okul bahçemizde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çocuklarımız için oluşturduğumuz spor ve oyun alanları mevcuttur. Açık sınıflarda çocuklarımıza daha sağlıklı ve güvenli alanlar oluşturmayı hedefledik.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir