İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Açık lise sınavları yapıldı

Sarayönü’nde Açık Öğretim Lisesi (AÖL), üçüncü dönem sınavları Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirildi.

Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi, yapılan sınavlarda 30 öğretmen görev aldı. Öğrenciler yanlarında getirdiği, nüfus cüzdanı veya kimliklerini ifade eden belge ve sınav giriş belgeleri ile sınava alındılar. Yanlarında bu belgeleri getirmeyen, üzerinde cep telefonu, çok fonksiyonlu hesap makinesi, çağrı cihazları gibi aletleri getirenlere kesinlikle müsamaha gösterilmedi. Öğrenciler, sınav saatinden yarım saat önce okula gelerek salonlardaki yerlerini aldı. Üç oturum halinde yapılan sınavlara 180 öğrenci katıldı.

Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, yaptığı açıklamada, sınavların sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için gereken hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Sınav merkezlerine gidemeyen engelli öğrenciler için özel bir uygulama yaptıklarını anlatan Şişman, “Engeller, eğitim almaya engel değildir. Her birey gibi engelli evlatlarımızın da eğitim almaya hakkı var. Görevlendirdiğimiz öğretmenlerimiz, engelli öğrencilerimizin sınavlarını evlerinde yaptı. Bu şekilde hem sınavlarını rahatça yapabildiler hem de ağır kış şartlarına da maruz kalmamış oldular.” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir