İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

80 öğrenciye anlamlı gezi ödülü

Sarayönü Belediyesinin, lise öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı “Geziyorum, Okuyorum, Öğreniyorum” projesi kapsamında Siyer-i Nebi kitabından sorumlu tutulan öğrencilere sınav yapıldı.
Öğrencilere dini, maddi, manevi ve milli yönlerden destek sağlayacak projenin sınav sonuçları belli oldu. Sınav sonuçlarına göre kızlarda Mehmet Emine Akdoğan Anadolu Lisesi’nden Halime Tınas birinci olurken, erkeklerde Sarayönü Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Muhammet Çoban birinci oldu.
Sarayönü Belediyesi, lise öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı kapsamlı projede sona geldi. Daha önce tüm lise öğrencilerine Siyer-i Nebi kitabı dağıtan Sarayönü Belediyesi, bu kitaptan sorumlu tuttuğu öğrencilere yapılan sınavın ardından başarı sağlayanları ödüllendirilecek. Bu şekilde öğrencilerin dini bilgilerini pekiştirmeyi hedefleyen Sarayönü Belediyesi, ödül olarak öğrencileri Bursa ve Çanakkale ye götürerek milli ve manevi yönden de destekleyecek. Ayrıca başarılı öğrencilere bilgisayar ve altın gibi ödüller verilecek.
Sınavda ilk 80’e giren öğrencilerin Bursa-Çanakkale gezisi ile ödüllendireceği proje kapsamında Mehmet Emine Akdoğan Anadolu lisesi en büyük başarıyı gösteren okul olarak 48 kişilik kontenjanı kaptı. Dini içerikli bir sınavda daha başarılı olması beklenen İmam Hatip Liseleri ise beklenen başarıyı gösteremedi. Sarayönü Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 22, Ahmet Hüdai Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden ise 4 öğrenci ilk 80’e girebildi. Bunları Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3’er öğrenci ile takip etti.
Sınavda ilk 80’e giren öğrenciler önümüzdeki günlerde Çanakkale ve Bursa gezisine götürülecek. Bunun yanı sıra dereceye girenlere çeşitli ödüller hediye edilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir