İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

602 işletme denetlendi

Sarayönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Gıda ve Yem Şubesi personellerince aralıksız devam edilen gıda denetimlerinde 2018 yılı içerisinde 602 denetleme yapıldığı bildirildi.

Denetimlerin aralıksız devam edeceği dile getiren Sarayönü Tarım ve Orman Müdürü Güngör Çiğdem, “Günümüzde tükettiğimiz gıdaların üretim ve tüketim aşamalarında bazı teknik ve hijyenik şartları taşıması gerekiyor. Gıdalardan aylık rutin olarak alınan numuneler gıda denetiminin bir parçası. 2018 yılı içerisinde 552 satış ve toplu tüketim yeri ile 50 yem bayii denetlendi. Denetimler kapsamında ise Türk Gıda Kodeksine aykırı hareket eden 4 işletmeye para cezası kesildi.” dedi.

Bu konuda numune analiz sonuçlarının değerlendirmelerinin olumsuz olanlarının http://www.tarim.gov.tr adresinde ve gazetelerde geçtiğimiz günlerde yer aldığını ifade eden Çiğdem, hedeflerinin Sarayönü halkının sağlıklı gıda tüketmesi olduğunun altını çizdi.
Gıdaların üretimden, tarladan sofraya ve ahırdan sofraya her aşamasının kontrolünü sağlamak isteyen Bakanlığın, bahsi geçen işlemleri başarı ile yürütmekte olduğunu kaydeden Çiğdem, tüm Sarayönülüleri sağlıklı ve bilinçli gıda tüketimine davet etti.

Hayvansal gıdaların tüketilmesinde zoonoz hastalıkların önemine de dikkat çeken Çiğdem, bu kapsamda mezbaha ve kasap denetimlerinin de Veteriner Hekim kontrolünde devam ettiğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.