İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

23 Nisan kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Sarayönü’nde de kutlandı.

TBMM’nin açılışının 100. yıldönümünde 23 Nisan, koronavirüs salgını nedeniyle “Evde kal” çağrısına da uyularak bu yıl farklı bir şekilde ama yine coşkuyla kutladı. Çocuklar gün boyu evde, balkonda, bahçede hazırladıkları videoları paylaştı. Saat 21.00’de bayraklarıyla balkona çıkıp İstiklal Marşı’nı okudu.


Sarayönü’nde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla kutlandı.

Tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Programa okulları temsilen okul yöneticileri de katıldı.

Gün içerisinde öğrenciler de evlerini Türk bayraklarıyla süsleyerek bayram havası yaşadı. Ayrıca öğrenciler, bakanlık tarafından hazırlanan ve TRT EBA TV’de yayımlanan “100. Yıl Kutlama Programı özel yayınını izledi.

Evlerde 23 Nisan heyecanı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocuklarıyla günlerini “Hayat Eve Sığar” diyerek evlerinde geçiren aileler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı unutmadı. Koronavirüs salgını nedeniyle geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl farklı bir şekilde gerçekleştirildi.
Aileler kendi imkanlarıyla ve evde bulunan kırtasiye malzemeleriyle çocukları için 23 Nisan süslemeleri yaptılar. Kovid-19 nedeniyle okullarından ve arkadaşlarından uzakta geçiren çocuklar, ailelerinin yardımıyla odalarını Türk bayrakları, Atatürk resimleri ve balonlarla süsleyerek 23 Nisan’ı kutladı. Süsledikleri odalarında şiirler okuyan çocukların, telefonlarla çektikleri görüntüler, aileleri tarafından hem sosyal medyada yayınlandı hem de yakınlarına gönderildi.

Öte yandan, kutlamalar kapsamında saat 21.00’de İstiklal Marşı sesli bir şekilde halka dinletildi. saat 21.00’de çocuklar aileleriyle birlikte evlerinin balkonlarından İstiklal Marşı’na eşlik etti.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir